Logica necunoscutului: de ce e o eroare frica de moarte?
(pre)texte Frica de moarte… „Căci a te teme de moarte, dragii mei, nu-i nimic altceva decât a crede că ești înțelept fără să fii. Înseamnă să dai impresia că știi ceea ce nu știi. Într-adevăr, nimeni nu știe ce-i moartea și dacă pentru om ea nu se întâmplă să fie cel mai mare bine; dar…
